Farmár.sk - Kosačky, motorové píly, krovinorezy, záhradné traktory, malotraktory - predaj, záručný a pozáručný servis, predaj náhradných dielov a príslušenstva   
E-shop Servis a náhr.diely Cenník Kontakt
    Elektrické a motorové kosačky
    Krovinorezy / vyžínače
    Traktorové kosačky
    Motorové píly
    Kolískové píly
    Rotavátory
    Okopávačky / kultivátory
    Postrekovače
    Prevzdušňovače
    Malotraktory
    Plotostrihy
    Fúkače a vysávače lístia
    Drviče
    Čerpadlá
    Čistiace stroje
    Elektrocentrály
    Štiepačky dreva
    Snehové frézy
 

Kubota F 2880

Kubota F 2880

Objednávka len v predajni

Výkonné kosačky s predným žacím ústrojenstvom s produktivitou a výkonnosťou potrebnou na profesionálne kosenie. Kosačka Kubota Fseries vhodná pre akékoľvek použitie bezproblémovo vykoná prácu výkonne, precízne a najmä efektívne. Takto výkonné profesionálne kosačky sú navrhované aj pre to najťažšie hospodárske využitie. Kosačky obsahujú nepoddajne výkonné dieslové motory Kubota,odolné oceľové skelety, neobyčajné možnosti výkonu kosenia a unikátne možnosti manipulácie stroja. Prinášajú novú úroveň produktivity a spoľahlivosti pre najrôznejšie potreby kosenia.Kubota

Design & Komfort

Halogénový reflektor
Žiarivý halogénový reflektor vrhá viac svetla na pracovnú plochu, tiež zlepšuje vašu prácu dodávajúc jej nezvyčajnú výkonnosť a rýchlosť v nočných hodinách či v málo osvetlených priestoroch.

Pneumatiky 
 Tieto štyri pneumatiky sú väčšie a majú viac dezénových drážok, ktoré zabezpečujú väčšiu stabilitu a manévrovateľnosť při stúpaní (na svahoch), lepšiu prilnavosť a menšiu spodnú kompresiu pneumatiky.

Výškovo nastaviteľný volant
Nastaviteľný volant je k dispozícii pre vodičov ktorí vyžadujú extra komfort pri kosení v rozšírenejších časových horizontoch (intervaloch).

Ovládacie prvky
Ovládanie rýchlosti, páka ovládajúca zdvíhanie kosy, páka pre spúšťanie boli predĺžené a umiestnené na stranu sedadla. Novonavrhnuté označenie napomáha identifikácii na prvý pohľad.

Luxusné sedadlo
Vysoká úroven komfortu začína luxusnými nastaveniami - kontrola hmotnosti, nastavenie polohy opierky a nastaviteľné opierky na ruky, ktoré majú zabezpečiť optimálny komfort pri práci.

 

Kosenie

1. Bočné vyhadzovanie
Špeciálna sada je ideálna na rýchle kosenie aj cez vysoké trávy. K dispozícii sú dve veľkosti- 152 cm a 182cm , pre rôzne použitie kosenia. Bočný vyprázdňovač má vlastnosť ľahkej obsluhy a udržovania.

2. Zadné vhadzovanie
Zadné vyhadzovanie ponúka alternatívu k vášmu bočnému vyhadzovaniu. Pri kosačke so zadným vyhadzovaním sú k dispozícii dve veľkosti - 152 cm a 182 cm. Táto kosačka má predné zdvižné ramená, ktoré sa pre lepšiu kontrolu pripájajú priamo.

90° odklopenie krytu kosy
Kryt kosačky sa dvíha o 90 stupňov zabezpečujúc nenarušiteľný prístup k čepeliam nožov a vnútornej strane krytu kosačky. Je to vynikajúce na údržbu a čistenie kosy bez potreby použitia náradia.

Otáčanie kolies
Predok tela kosačky je vybavený dvoma veľkými kolesami, ktoré sa otáčajú v rozmedzí 360 stupňov nezávisle od seba. Kolesá zaručujú, že telo kosačky zotrvá v polohe nad trávou a zabráni sa tak zničeniu plochy trávnika.

3. Mulčovanie
Profesionálna mulčovacia súprava mení stroj na vysoko precíznu mulčovaciu kosačku, ktorá produkuje ešte jemnejší mulč, ktorý padá späť na trávnik. Mulčovacie súpravy sú k dispozícii pre obe kosy s bočným aj zadným vyhadzovaním.

 

Motor & Výkon

Kubota Diesel motor
Výkonné dieslové motory Kubota znamenajú rýchlejší a efektívnejší výkon práce. Tieto dieslové motory majú v zálohe nadpriemerný výkon. Zvýšenie ich krútiaceho momentu zaisťuje rýchlejšie a hladšie zotavenie značného zaťaženia, dodávajú silu, ktorú je možné využiť pri kosení vysokej či vlhkej trávy bez vynechania jediného stebla. Tieto kosačky sú šetrné voči životnému prostrediu i financiám vďaka efektívne zdokonalenému spaľovaniu, nízkym vibráciam, odhlučneniu a zredukovaným nákladom na palivo.

HST prevodovka
Výkonnejšia hydrostatická prevodovka zabezpečuje rýchlejšiu odozvu, zvýšenú rýchlosť práce a viac energie pre obtiažnejšie kosenie.
Takýto design s jedným pedálom umožňuje rýchlu zmenu smeru stroja rovnako ako kontrolu rýchlosti (20km/h vpred a 11km/h rýchlosť pohybu vzad) Vďaka tomu sú vaše ruky voľné počas riadenia stroja a realizácii kontroly zvýšenej produktivity.

Riadenie pohonu kolies
Hydrostatické riadenie pohonu šetrí prácu vodiča a uľahčuje kosenie okolo stromov a iných prekážok. Takéto riadenie kolies môže byť  nastavené pre optimálny komfort vodiča.

Spojka 4WD
Auto-Assist 4WD pracuje vpred aj vzad, automaticky kontrolujúc riadenie záťaže kolies počas ich otáčok. Umožňuje otáčanie stroja oveľa efektívnejšie a ľahko bez poškodenia trávnika. Zapojený môže byť tiež aj permanentný 4WD.

Kryt s kvalitného materiálu
F-séria oceľového skeletu kosy je silnejšia a trvácnejšia jako klasický tlakovo-liaty skelet a je navrhnutý pre zabezpečenie dlhých rokov spoľahlivého kosenia s minimálnou údržbou.

Kardanový pohon kosy
Pohon kosiska znamená, že sa tu nenachádzajú hnacie remene, ale priamy prevod pohonu z motora na kosu. Pohon kosy tiež vyžaduje menej údržby a zabespečuje väčšiu spoľahlivosť.

Zvýšená nosnosť
Vzrast nosnosti o 40% dodáva F-série viac zručnosti a jemnejšieho zaobchádzania.

Väčšia kapacita nádrže
Väčšia, 61 litrová palivová nádrž Vám nielenže umožní pracovať dlhšie , ale aj zredukuje počet zastávok na natankovanie. To znamená
viac času stráveného pri práci a menej času stráveného tankovaním.

Žacie nože
Vysoká tráva nie je žiadnym problémom pre takéto profesionálne  žacie ústrojenstvo. Jeho (140mm) hlboký design žacej časti umožňuje
postaviť trávu do polohy, v ktorej môže byť pokosená jednoduchšie.

Multi V- remeň/ liatinové remenice
Okrem toho, že je zabezpečená lepšia odolnosť voči opotrebeniu, pri ťažších úkonoch systém liatinových remeníc a Multi V remeňa efektívne distribuuje a redukuje napätie pri prevode pohonu do nožov. Multi V-remeň sa nekriví ani neprešmykuje , čím zároveň zmenšuje šancu poškodenia stroja kosačky. Dostane sa Vám viac výkonu bez akýchkoľvek problémov.

 

Obsluha & Údržba

Box na náradie
Obyčajne býva umiestnený pod sedadlom. Skrinka na nástroje zabezpečuje rýchly prístup k uskladneniu vašeho náradia. Je tiež ideálnym miestom pre uschovanie manuálupre rýchle a ľahké vyhľadanie informácií.

Ukazovateľ paliva
Už viac nikdy nemusíte hádať, koľko nafty zostalo v nádrži. Elektrická kontrolka paliva monitoruje množstvo paliva, preto je ho pri prvom pohľade na palubovú dosku možné kontrolovať.

Ukazovateľ chladiča
Nový ukazovateĺ chladiča je nenáročný na čistenie a je zabudovaný v kryte motora, na to, aby ho ochladzoval a motor pracoval efektívnejšie. Kontrolka teploty vody a alarm prehriatia zabezpečujú prevenciu proti prehriatiu.

Dvojzložkový vzduchový filter
Vonkajší filter musí byť vymieňaný, vnútorný môže byť prečistený z dôvodu zmenšenia nákladov na údržbu. F3680 čistič vzduchu je vybavený indikátorom, ktorý zčervená, keď filter potrebuje vyčistenie či výmenu.

 

Technické údaje F 2880
Motor
model Kubota D1105
typ motora vodou chladený 3- valcový diesel
objem valcov 1123 cm3
výkon 20,6 kW / 28 HP
objem palivovej nádrže 61 litrov
Rozmery
dĺžka 2450 mm
šírka /vyhadzovanie/ 1370 mm
výška bez kabíny 1350 mm
svetlosť 185 mm
rázvor kolies 1300 mm
rozchod 1063/1045 mm
hmotnosť (bez žacieho ústrojenstva) 727kg
Pneumatiky
predné 24 x 12-12
zadné 18 x 9,50-8
Brzdy kotúčové s olejovým chladením
prevodovka dvojstupňová hydrostatická
max. rýchlosť vpred 0 - 20 km/h
                          vzad 0 - 11 km/h
 
Technické údaje žacieho stroja
model RCK60-F36 RCK72-F36 RCK60R-F36 RCK72R-F36
šírka záberu 152 cm 182 cm 152 cm 182 cm
vyhadzovanie bočné zadné
výška zdvihu 140 mm
výška kosenia 25 - 127 mm
počet nožov 3
sklopenie žacieho ústrojenstva o 90o N/V štandart N/V štandart
mulčovacia sada príslušenstvo na objednávku
Ostatné
box s náradím štandart
sedadlo odpružené nastaviteľné sedadlo
alternátor 12V / 40A
otáčkomer na objednávku
držiak na nápoje štandartné
ochranný rám na objednávku
ukazovateľ stavu paliva v nádrži elektronický

 

 
 

Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Formulár na odstúpenie od zmluvy

Webstránky vytvoril www.Aweb.sk - tvorba web stránok