Farmár.sk - Kosačky, motorové píly, krovinorezy, záhradné traktory, malotraktory - predaj, záručný a pozáručný servis, predaj náhradných dielov a príslušenstva   
E-shop Servis a náhr.diely Cenník Kontakt
    Elektrické a motorové kosačky
    Krovinorezy / vyžínače
    Traktorové kosačky
    Motorové píly
    Kolískové píly
    Rotavátory
    Okopávačky / kultivátory
    Postrekovače
    Prevzdušňovače
    Malotraktory
    Plotostrihy
    Fúkače a vysávače lístia
    Drviče
    Čerpadlá
    Čistiace stroje
    Elektrocentrály
    Štiepačky dreva
    Snehové frézy
 

Traktor Kubota M 108 S

Traktor Kubota M 108 S

Objednávka len v predajni

Máte pred sebou náročnú prácu, nie však pre traktor Kubota M108S . A to z dôvodu, že prepĺňaný dieslový turbo motor generuje silu na tak prekvapivej úrovni, že vám umožní ukončiť akokoľvek náročný úkon skôr, ako by ste predpokladali. Okrem toho, že ste s M108S vybavení tými najpraktickejšími vlastnosťami, ktoré potrebujete, tieto stroje sú tiež cenovo výhodné. Pri práci so senom, pri žatve či v mliekarenskom priemysle, nič nepremôže tento stroj. A práve preto, že tieto traktory sú efektívne a ekonomické, perfektne sa hodia na množstvo iných úkonov pri rôznych využitiach.Kubota

Motor

Model M108S sa vyznačujú silou a odolnosťou, ktoré umožňujú zvládnuť aj tie najnamáhavejšie úlohy. To umožňuje 4-ventilový, Electronic Center Direct Injection System motor / motory s priamym vstrekovaním, vďaka ktorým je schopný väčšej ťažnej sily.

Motor modelu M108S bol znovu navrhnutý a skonštruovaný. Motor sa samozrejme pýši tou istou silou a odolnosťou, ktorú už poznáte zo skúseností s dieselovými motormi Kubota E-CDIS. Ale tento nový, turbom poháňaný motor, teraz beží čistejšie ako kedykoľvek pred tým a ponúka vyššý krútiaci moment ako aj neuveriteľnú ťažnú silu. Systémy CRS (Common Rail System) a Cooled EGR (Exhaust Gas Recirculation) znižujú emisie, čím vyhovujú norme U.S. EPA Tier III o regulácii emisií. Konskú silu sme zvýšili na 108 u modelu M108S a PTO silu z 93 na 96 HP. Toto sú velké zmeny u veľkého traktora a zmeny, ktoré určite pocítite v teréne/v poli.

 

Design

Čistič vzduchu so zabudovaným pred-čističom
Tento čistič ochráni motor Vášho modelu Kubota M108S v obzvlášť zablatených alebo prašných miestach.

Prístrojová doska s LCD displejom
Nová prístrojová doska umožňuje jednoduchšie a jasnejšie čítanie informácií o stave traktora. LCD displej ponúka digitálne informáciu
o rýchlosti jazdy, otáčkach PTO a časomerom.

Predná mriežka chladiča
Špeciálne navrhnutá mriežka chladiča prináša pokrytie širokej plochy, čo napomáha lepšiemu chladeniu motora. Dizajn mriežky súčasne  minimalizuje rýchlosť celkového príjemu vzduchu, čo znižuje zanášanie trávou a blatom/špinou.

Nové halogénové predné svetlá s rohovými svetlami
Svetlá sme namontovali vysoko aby sme zlepšili viditeľnosť aj pri práci s nakladačom. Tieto halogénové svetlá s rohovými svetlami sú
veľmi účinné a poskytujú výborné osvetlenie.

Výnimočne široký priestor
Model M108S sa pýši širokým priestorom, ktorý ponúka viac priestoru pre nohy, pre väčšie pohodlie vodiča. Výfuk na boku zväčšuje zorné
pole vodiča, čím umožňuje lepší výhľad dopredu ako i do strán.

Odklápacia kapota motora
Dizajn zahnutej kapoty motora uľahčuje údržbu, kedže "dual gas shock" tejto kapoty z jedného kusu umožňuje jednoduché nadvihnutie kapoty. Tiež zlepšuje viditeľnosť vodiča ponad stred kapoty traktora, čo prináša bezpečnejšie pracovné podmienky.

 

Prevodovka

Vysoko spoľahlivé, plne synchronizované hlavné a hydraulické reverzné radenie prevodov posunie produktivitu práce na vyššiu úroveň.

Swing Shift - Prepínač tempa kolísania /pomalý-rýchly chod/
Prepínač tempa robí plne synchronizovanú prevodovku oveľa ľahšou na ovládanie a použitie. Synchronizované prepínanie v tvare H má 4 rýchlosti a prepínač tempa sprístupňuje (aktivuje) el.-hydraulicky poháňaný dvoj-rýchlostný prepínač v intervale pomalý-rýchly. Osem rýchlostí je možné ovládať jednou pákou. Ak vám 8 rýchlostí nestačí, existuje tu aj prídavná páka pre ďalších osem rýchlosti na ľavo od sedadla. Dokopy 32 rýchlostí dopredu ( 0,41-39,5 km/hod)/ 32 rýchlostí dozadu (0,41-38,2 km/hod), plne synchronizované ( opcia na rozšírenie redukcia 48/48 rýchlostí ), 2 rýchlostné rozsahy mechanicky - pracovný , cesrný ( opcia slimačí chod ).

Hydrostatický posiľnovač riadenia
V budúcnosti oceníte posiľnovač riadenia aktivovaný ľahkým dotykom volantu najmä počas prác pri ktorých sa kladie záťaž na predné kolesá, napríklad pri používaní predného nakladača. Plus radenie reaguje na ten najnepatrnejší pohyb volantu.

Viacnásobná kotúčová spojka v oleji
Pri používaní viacnásobnej hydraulickej kotúčovej spojky v oleji si môžete byť istí hladkosťou a ovládaním spojky bez námahy a s dlhou životnosťou.

Hydraulic Shuttle Shift - Hydraulické reverzné radenie
Pre pohodlnejšie a produktívnejšie ovládanie čelného nakladača bez vypnutia spojky, hydraulické reverzné radenie pracuje ľahko a hladko.

Odnímateľný sedadlový panel
Odnímateľný sedadlový panel zaručuje jednoduchú obsluhu hydraulických ventilov a senzorových komponentov umiestnených pod kabínou vodiča.

Pneumatiky
Pre umožnenie maximálneho výkonu traktora M108S vám ponúkame rozmanité pneumatiky vrátane liatinových diskov.

 

Hydraulika

Pohodlné, samostatné ovládanie vývodového hriadeľa pomocou elektronického ventilu a všestranný hydraulický systém vám napomôže vykonať prácu za kratší čas.

S traktorom Kubota M108S už nie je nutné stresovať a potiť sa a to vďaka jeho hydraulickému systému. Pre zvýšenú produktivitu 17 gpm centrálny systém otvárania a kratšie olejové potrubie dosahuje vysoko citlivý hydraulický tok. Na to, aby prišlo k redukcii záťaže, systém PTO spojky umožňuje uviesť do záberu hnací systém so samomodulačným efektom, a pretože je PTO samostatné, nemusíte zastaviť traktor na zapojenie a odpojenie, čo šetrí váš čas pri kropení, viazaní sena a iných úkonoch.

Ťažný záves prívesu na náročné úkony
Vzatá z vyššej triedy traktorov, výbežková a silná tyč zvládne tie najťažšie úkony, ako napríklad ťahanie ťažkých prívesov.

3-polohové ťažné zaradenie na pripojenie náradia
3-polohové zariadenie na pripojenie náradia kategórie II zabezpečuje rýchle a jednoduché pripojenie vzadu namontovaných nástrojov. Kľukové dvíhanie, tyč a teleskopické stabilizátori umožňujú jednoduchú realizáciu úkonov, regulovanie stroja či zretiazkovanie. Konce  teleskopického spodného ťiahla ďalej uľahčujú pripevnenie náradia.

Prídavné diaľkové regulovanie ventilu
Takéto riadenie dvoch ventilov je v štandartnej výbave, ale riadenie ostatných dvoch môže byť doinštalované. Plus ak by ste chceli súbežne ovládať ťažné zariadnie pre pripojenie prívesu a dva ventily, umožní vám to prídavný regulačný prietokový ventil.

 

Predný nakladač

Nakladanie väčších nákladov je možné ovládať pomocou jednostupňového joysticku. Okúsite pôžitok z ovládania nášho zjednodušeného predného nakladača už po jeho prvom použití- všetko toto je pod kontrolou pomocou jednostupňového joysticku. Ostatné vlastnosti
zahŕňajú samoregulačné ťahadlové ústrojenstvo, ktoré automaticky zabezpečí správny naberací uhol, veľkú kapacitu zdvihu a hydraulický systém na výkon ťažkých úkonov.

Rýchle riadenie pre ťažné zariadenie na pripojenie prívesu
Štandartnou črtou nakladača je rýchle ťažné zariadenie na pripojenie, ktoré vám umožní veľmi rýchlo pripojiť či odpojiť rôzne prídavné zariadenia a nadstavce.

Rýchla montáž nakladača
Montáž a demontáž predného nakladača už nemôže byť ľahšia vďaka dvom montážnym kolíkom a otočným podstavcom. Táto vlastnosť bez pochyby tiež prispieva k efektívnosti vašej práce.

 

Kabína

Je to v podstate práca okolo vášho domu. Nemala by byť aspoň tak pohodlná ako práca doma? Nič nie je tak pohodlné ako domov, a
nič nie je také ako kabína vodiča Kuboty. Plyšové pohodlie začína luxusne tvarovaným odpružením sedadlom, výkonnou klimatizáciou,
nízkymi vibráciami na páke), plochou podlahou so závesnými pedálmi a vylepšenou viditeľnosťou a mnohými inými doplnkami.

Klimatizácia
Aby bolo zaručené pohodlie počas celého roka, systém klimatizácie zabezpečuje ultrachladnú teplotu kabíny počas teplých letných dní.
Môže sa popýšiť silnejším tokom vzduchu, 9-timi výstupmi vzduchu a dvojstupňovou funkciou, ktorá automaticky udržuje hornú časť vášho tela chladnú zatiaľ čo spodná časť zostáva v teple.

Rádio s audio a cd prehrávačom a RDS
Vopred určený priestor robí inštalovanie audio a cd prehrávača jednoduchou záležitosťou. Nie je už nutné odstrániť vnútorný či vonkajší kryt. Plus reproduktor, anténa a pripojenie káblov je pred inštalované.

 

Technické údaje M 108 S
Motor
model

vodou chladený 4- valcový diesel

s priamym vstrekovaním

typ Intercooler
počet valcov 4
zdvihový objem 3769 cm3
objem palivovej nádrže 175 litrov
vzduchový filter suchý s dvojitou vložkou
alternátor 80 A
Prevodovka
typ plne synchronizovaná
počet rýchlostí 32 vpred/ 32 vzad - opcia (48/48)
radenie hlavného prevodu 8 stupňov - Swing Shift s násobičom
počet prevodov

2 rýchlostné rozsahy pracovný/cestný

- opcia slimačí chod

reverzný chod hydraulicky, pomocou páky pod volantom
rýchlosť jazdy vpred 0,41 - 39,5 km/h
brzdy hydraulické v olejovom kúpeli
uzávierka diferenciálu vpredu/vzadu štandard (vpredu i vzadu)
Hnací hriadeľ
zadný hnací hriadeľ

6-drážkový, hydraulicky ovládaný,

nezávislý s brzdou

otáčky hnacieho hriadeľa 540/540E ot/min (540/1000 ot/min na obj.)
Hydraulika
výkon čerpadla 65 l/min
3-bodový záves rýchloupínanie, nastaviteľný stabilizátor
kategória 3-bodového závesu II.
ovládanie

polohovateľné ovládanie, ovládanie ťahu,

rýchlosti, kombinov. ovládanie

zdvih 3-bodového závesu 4000 kg
zdvih 3-bodového závesu 610 mm za závesom 3400 kg
počet riadiacich ventilov 2 /3
Rozmery
dĺžka 4145 mm
výška 2680 mm
šírka 2010 mm
rázvor kolies 2435 mm
svetlá výška 400 mm
rozchod kolies vpredu 1565 -1970 mm
                            vzadu 1505 -1865 mm
hmotnosť 3655 kg
ostatné výbava pre cestnú premávku, výškovo nastaviteľný volant, posiľnovač
riadenia, odpružené sedadlo, rovná podlaha kabíny, tónované sklá,
dvojstupňová klimatizácia, orbové pravítko, teplomet, el. kontrola zapnutia
hriadeľe, easy checker /systém kontroly funkčnosti/, rádio, pracovné
svetlá vpredu i vzadu, nastavenie podtlaku v kabíne

 

 
 

Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Formulár na odstúpenie od zmluvy

Webstránky vytvoril www.Aweb.sk - tvorba web stránok