Farmár.sk - Kosačky, motorové píly, krovinorezy, záhradné traktory, malotraktory - predaj, záručný a pozáručný servis, predaj náhradných dielov a príslušenstva   
E-shop Servis a náhr.diely Cenník Kontakt
    Elektrické a motorové kosačky
    Krovinorezy / vyžínače
    Traktorové kosačky
    Motorové píly
    Kolískové píly
    Rotavátory
    Okopávačky / kultivátory
    Postrekovače
    Prevzdušňovače
    Malotraktory
    Plotostrihy
    Fúkače a vysávače lístia
    Drviče
    Čerpadlá
    Čistiace stroje
    Elektrocentrály
    Štiepačky dreva
    Snehové frézy
 

Traktorová diesel kosačka Kubota GR 2120 4x4

Traktorová diesel kosačka Kubota GR 2120 4x4

!!! AKCIA !!!

Cena s DPH: 15 948,00 €

Počet: ks  

Traktorová kosačka Kubota GR2120 je vybavená integrovaným zberným košom na trávu, výnimočným systémom riadenia Glide Steer, inovačným systémom pre priame vyhadzovanie trávy a dieselovým motorom s výkonom 21,2 HP. Pohon všetkých kolies zaisťuje kardanový hriadeľ s diferenciálom na prednej náprave. Kubota GR2120 zaručuje maximálny výkon pri kosení a prekvapivú kvalitu strihu. Na rozdiel od benzínových záhradných kosačiek, ktoré používajú opotrebovateľný klinový remeň, pri GR2120 je prenos sily riešený cez kĺbový hriadeľ takisto ako pri každom profesionálnom stroji. Tento systém pohonu spolu s hnacou spojkou s olejovým chladením pracuje bezproblémovo.Kubota

Motor Kubota
Séria GR je osadená na dvojvalcových a trojvalcových motoroch Kubota s výkonom 21HP.Vďaka podstatne lepšiemu priebehu točivého momentu je motor výkonnejší a znesie väčšie zaťaženie než mnohé benzínové motory s vyšším udaným výkonom, a to pri omnoho menšej spotrebe paliva. Vďaka veľkej palivovej nádrži s kapacitou 18 litrov je možné s týmto strojom pracovať dlhšiu dobu bez prerušenia. Ďalším kladom je to, že tento naftový motor mimo sezónu nepotrebuje prakticky žiadnu údržbu. Presvedčí Vás i vynikajúca hospodárnosť so spotrebou 1,25 l/hod.

Hydrostatická prevodovka (HST)
Spoľahlivá a robustná hydrostatická prevodovka firmy Kubota je ľahko ovládateľná jedným pedálom a umožňuje maximálnu pojazdovú a pracovnú rýchlosť 10 km/hod.

Pohon kĺbovým hriadeľom
Prenos výkonu u záhradného traktora GR 2120 prebieha inak, ako u benzínových trávnych kosačiek, ktoré používajú opotrebiteľné klinové remene, a síce pomocou kĺbového hriadeľa – tak, ako u každého profesionálneho stroja. Tento systém spoločne so spojkou hnacieho hriadeľa v olejovej kúpeli zabezpečujú bezporuchovú prevádzku.

Šesťhranný remeň
Pre zredukovanie náročnosti údržby a časových prestojov, je žacie ústrojenstvo vybavené ultra-trvácnym šesťhranným remeňom.

Nastavenie výšky kosenia
Nastavenie výšky kosenia je centrálne a ľahko na dosah, pomáha nastaviť žacie ústrojenstvo po malých krokoch, takže je možné dosiahnuť široké spektrum
výšky kosenia.

Príslušenstvo
Deflektor, zhŕňacia radlica, zametacia metla, vlečka, valec a iné.

Systém riadenia
Vďaka vybaveniu revolučným riadiacim systémom môže žací traktor prevádzať aj najostrejšie zákruty. Nepokosený zostáva okruh veľkosti len 110 cm. Vďaka systému Glide Steer je možné veľmi rýchlo pokosiť trávu okolo stromov, kríkov a iných prekážok, takže odpadá nutnosť niekoľkonásobnej manipulácie s traktorom.

Zberný kôš na trávu
Veľký zberný kôš na trávu s kapacitou 400 litrov je neuveriteľne robustný, pri-tom ale ľahko ovládateľný. Vďaka tomu je možné prevádzať kosenie po dlhšiu dobu bez nutnej prestávky na vyprázdnenie zberného koša.

Servoriadenie na poháňanej prednej náprave 4×4
Veľmi ľahký chod servoriadenia a s ním spojená extrémne ľahká ovládateľnosť znižujú stupeň únavy obsluhy. Z tohto dôvodu môže stroj obsluhovať prakticky každý.

Systém priameho vyhadzovania trávy
Na rozdiel od konkurenčných modelov s 3 žacími nožmi a bočným vyhadzovaním, ktoré pracujú pomocou turbíny, je tráva systémom priameho vyhadzovania efektívne pokosená a odvádzaná rovno do zabudovaného zberného koša na zadnú stranu stroja. Žací stroj so šírkou záberu 122 cm nemá na žiadnej strane vyhadzovaciu šachtu a preto je možné kosiť trávu v oboch smeroch až do kraja. Ako správny profesionál viete, že Vami odvedená práca musí vždy zanechať dobrý dojem. A presne to dosiahnete pomocou žacieho traktora GR 2120.

Príslušenstvo
Deflektor, zhŕňacia radlica, zametací kartáč, vozík, valec, postrekovač, prerezávač trávnika a iné.

Systém riadenia Glide Steer 4×4
1. Pri jazde vpred presvedčí GR 2120 maximálnou trakciou vďaka náhonu na všetky kolesá 4×4, hlavne na extrémne šikmom teréne.

2. Pri veľmi ostrých zákrutách je možné natočiť obidve predné kolesá o 70°, pričom sa pri otočení volantom na maximum vnútorné zadné koleso voľne otáča.

3. Pretože sa voľne otáča, nemôže zadné vnútorné koleso poškodiť trávu. Akonáhle sa predné kolesá opäť dostanú do priameho smeru, zapne sa
znovu pohon na všetky štyri kolesá, 4×4.
 

Technické parametre

Typ motora Diesel vodou chladený Kubota D782-E3-GX
Objem motora 778 cm³
Výkon motora 21 HP
Počet valcov 3 ks
Pohon kolies 4x4 kardanová hriadeľ
Hydrostatická prevodovka Pojazdová rýchlosť 10 km/h
Pracovný záber 1220 mm
Výška kosenia 25-102 mm, hydraulický zdvih, 11 stupňov nastavenia výšky strniska
Počet nožov 3 ks
Mechanické vysýpanie koša    Áno
Objem zberného koša 450 liter
Signalizácia naplnenia koša Áno
Guľové čapy Áno
Motohodiny Áno
Elektroštart Áno
Posilňovač riadenia hydraulický
Hmotnosť 655 kg
Ochranný rám ROPS, sklápateľný
Poznámka pohon kosačky kĺbovým hriadeľom a viaclamelovou olejovou spojkou

 

 
 

Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Formulár na odstúpenie od zmluvy

Webstránky vytvoril www.Aweb.sk - tvorba web stránok